ПРОБЛЕМА ПОВНОЇ АБО ЧАСТКОВОЇ ВТРАТИ СЛУХУ СТОСУЄТЬСЯ МІЛЬЙОНІВ ЛЮДЕЙ У СВІТІ. ПРИПУСКАЮТЬ, ЩО МАЙЖЕ 10% ЛЮДСТВА СТРАЖДАЄ ВІД ПОРУШЕННЯ СЛУХУ. ОСОБЛИВО ПРИКРО, ЩО СЬОГОДНІ ВІД ПОВНОЇ АБО ЧАСТКОВОЇ ВРАТИ СЛУХУ ПОТЕРПАЮТЬ БАГАТО ДІТЕЙ.

Відомо, що зниження слуху не провокує і не є ознакою браку розумових здібностей. Часто трапляється, що родичі зазнають більше дискомфорту, пов'язаного із зниженням слуху у дитини, ніж вона сама. Тому члени родини, у якій є дитина з порушеннями слуху, мають бути відкритими до вирішення цієї проблеми та позитивно налаштованими до потреби навчання дитини у спеціалізованій школі. Така пропозиція батьків сприятиме забезпеченю дитині максимально ефективних умов розвитку.

Підкамінська спеціальна школа з поглибленою професійною підготовкою є навчальним закладом, який дає вихованцям загальну середню освіту з поглибленою трудовою підготовкою. Навчально-виховний процес має корекційну спрямованість. Школа діє на Львівщині у містечку Підкамінь, яке має давню історію та розташоване на унікальному природному ландшафті. Численні архітектурні, сакральні, мистецькі пам'ятки створюють особливий культурно-історичний клімат, що позитивно впливає на поведінку та розвиток школярів. Колориту місцевості додає пам'ятка природи - Камінь - пісковий останець висотою 17 і шириною 8-10 м. із прямовисними стінами та комплекс монастиря XVII-XVIIIст.

/Files/images/image.jpg /Files/images/DSC_21051.jpg /Files/images/800px-Pidkamin_abbey.jpg

Умовна близькість таких носіїв кульрури, як Олеський та Підгорецький замки, Почаївський монастр, музейний комплекс "Козацькі могили" під Берестечком дозволятють унаочнити вивчення історії краю.

Здатність читати у процесі розвитку дитини є надзвичайно важливою. Адже слух дає можливість дитині розпізнавати голоси, відтворювати звуки, стимулюючи таким чином розвиток мови.

ЩО ШВИДШЕ БУДЕ ВІДРЕАГОВАНО НА ВТРАТУ СЛУХУ, ТО БІЛЬШЕ ШАНСІВ ПОВНОЦІННОГО ДИТИНСТВА ТА ПОДАЛЬШОГО РОЗВИТКУ ДИТИНИ.

Упродовж останніх років учні здобувають призові місця у Всеукраїнському конкурсі "Ерудит" серед випускників спецшкіл-інтернатів для дітей з порушеннями слуху та є преможцями обласних і всеукраїнських спортивних змагань.

В остані роки у школі триває робота з групою батьків, яка передбачає:
● організацію семінарів (для батьків), рольвих ігор, бесід, перегляд відеопрограм;
● залучення батьків до проведення спільних заходів, відпочинку, свят тощо.

Наполеглева і творча робота колективу центру привернула увагу науковців.За підтримки Міністерства освіти і науки України школа є експерементальним осередком Інституту спеціальної педагогіки Академії педагогічних наук України. Так, програма експерименту "Поглиблене професійно-трудове навчання як засіб соціалізації дітей з порушенням слуху", що впропроваджена у спеціальній школі, має на меті допомогти випускникам інтегруватися у життя суспільства.

На базі школи відбуваються міжнародні всеукраїнські обласні науково-теоретичні, науково-прктичні конференції, семінари.

/Files/images/Підкамінь 3.jpg/Files/images/DSC_0677.JPG /Files/images/191214_06.jpg

Поза сумнівом, ключовою фігурою у створенні освітнього й виховного середовища, що сприяє розвитку творчої природи учня, є педагог. Це, своєю чергою, висуває особливі вимоги до його професійної й особистісної підготовки. Останні 32 роки колектив Підкамінської спеціальної школи з поглибленою професійною підготовкою очолює директор Українець Богдан Михайлович, вчитель вищої категорії, відміник освіти України. Під його керівництвом досвідчені педагоги прагнуть прищепити учням не тільки необхідні знання та навички, а й дбають про їх духовний та інтелектуальний ріст. Сьогодні із 56 педагогіних працівників 24 мають дефектологічну освіту, 9 - спеціалісти вищої категорії, 3 - відмінники освіти України, трьом присвоєне почесне звання "Старший вчитель", один - вчитель-методист, 24 вчителі I категорії.

Основа отримання хороших результатів - це цілеспрямування спільна робота всіх членів педагогічного колективу. Зігріти кожну дитину любов'ю- бажання усіх спеціалістів, які працюють у нашому центрі. Цікаво і різноманітні заходи у вільний від уроків час роблять життя наших вихованців емоційно насиченим, несуть добро і радість у кожне дитяче серце.

ЗРОБИТИ ТАК, ЩОБ ДУША КОЖНОЇ ДИТИНИ СПІВАЛА І ТІЛЬКИ СВОЇМ ГОЛОСОМ, - ЦЕ МРІЯ КОЖНОГО, ХТО ПРАЦЮЄ У НАШІЙ ШКОЛІ

Особливе місце у житті учнівського і педагогічного колективів школи посідає співпраця з іншими навчальними закладами, організаціями, підприємствами, товариствами як в Україні, так і за її кордонами. Корисна і результативна робота з благодійними організаціями з Німеччини дозволила докорінно змінити підхід до корекції слуху. Завдяки співпраці з німецькими колегами всі учні школи забезпечені слуховими апаратами, технічним обладнанням класів, кабінетів, майстерень.

/Files/images/IMG_0297.JPG /Files/images/DSC_0072.jpg /Files/images/IMG_1428.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 1680

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.