Підкамінський навчально-реабілітаційний центр І-ІІІ ступенів з поглибленою професійною підготовкою


Є державним загальноосвітнім навчально-виховним і корекційно-відновлювальним закладом освіти, який задовольняє потреби дітей з вадами слуху у повній загальній і професійній освіті, соціальній допомозі та реабілітації. Навчально-виховний процес у школі має корекційну спрямованість. І саме тут приділяється велика увага до особистості кожного учня, до його рівня знань, умінь, мовлення, що допомагає дитині відчути себе щасливою. Основні напрями, у яких працює школа: навчання мови, її вдосконалення та збагачення, розвиток залишків слуху, корекція недоліків слуху та вимови.

У жовтні 2007 року на базі центру проходив Всеукраїнський семінар директорів спецшкіл-інтернатів із залученням Міністерства освіти і науки України, Інституту інноваційних технологій і кафедри лабораторії сурдопедагогіки; відбуваються обласні семінари директорів спецшкіл-інтернатів, заступників директорів з навчально-виховної роботи, обласні методоб’єднання з питань впровадження інноваційних технологій в процес навчання і виховання, корекцію вад.

Навчальні класи обладнані сучасною безпровідною мобільною FM-системою, кабінети слухо-мовної роботи – слуховими тренажерами. В індивідуальній роботі з вимови і розвитку слухового сприймання активно використовуються комп’ютерні програми «Світ звуків», «Живий звук», «Видима мова». За рахунок спонсорських коштів слухопротезовано на обидва вуха усі учні школи. Обладнано два комп’ютерних класи, кабінет музично-ритмічних занять, відкрито дошкільне відділення при школі.

Наполеглива, творча робота колективу навчально-реабілітаційного центру привернула увагу науковців. За підтримки Міністерства освіти і науки України центр є експериментальним осередком Інституту спеціальної педагогіки Академії педагогічних наук України. Так, програма експерименту «Поглиблене професійно-трудове навчання як засіб соціалізації дітей з порушеннями слуху», що впроваджена у школі, мала на меті допомогти випускникам інтегруватися у життя суспільства.

Кiлькiсть переглядiв: 13

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.